Złote Piaski

Złote Piaski to nadmorska miejscowość zlokalizowana w północnej części bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego. Stała się rozrywkowym kurortem dla turystów ze wszystkich zakątków świata. Jeszcze do niedawna był to ośrodek zdominowany przez brytyjskich turystów. Dziś ma bardzo kosmopolityczną atmosferę z częstymi wizytami gości z sąsiedniej Rumunii, Rosji, Izraela, Libanu, Skandynawii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Kurort leży 17km od Warny, gdzie znajduje się najbliższe międzynarodowe lotnisko, a centrum miasta jest łatwo dostępne dzięki lokalnym, częstym połączeniom autobusowym. Polscy turyści często wybierają się tam autem. Jest kilka popularnych tras, które podobnie jak drogi dojazdu do Chorwacji samochodem są prezentowane w szczegółowy sposób na licznych portalach.

Złote Piaski

Nazwa kurortu - Złote Piaski – odnosi się do występującego na tutejszych plażach piasku, będącego najczystszą formą piasku kwarcowego. Ośrodek zorganizowano w taki sposób, aby był odpowiedni dla osób w każdym wieku. Warto jednak wziąć pod uwagę, że nie jest to już tania lokalizacja, jak jeszcze dziesięć lat temu. Złote Piaski przekształciły się w kosmopolityczną bazę dla turystów z ośrodkami spa, kasynami, stadniną koni i przystanią jachtową. I tak jak popularna jest rezerwacja noclegów w Chorwacji w kwaterach prywatnych, tak w Złotych Piaskach postawiono na komfortowe apartamenty wchodzące w skład całych kompleksów.

Ośrodek posiada kilka specyficznych atrakcji, takich jak ogromny diabelski młyn przed Hotelem Admiral czy replikę wieży Eiffla, która została zbudowana w 2007 roku w skali 1:10. Na wieży znajduje się taras widokowy oraz wytworna restauracja. Ośrodek jest całkowicie wyłączony dla ruchu kołowego, dzięki czemu jest bezpieczny szczególnie dla osób wypoczywających z dziećmi. Jest to rodzinna miejscowość z parkiem wodnym Aquapolis, który zapewnia całodzienną rozrywkę z różnorodnymi zjeżdżalniami.

W tle ośrodka znajduje się Park Krajobrazowy Złote Piaski. Obejmuje gorące źródła mineralne i gęste lasy rozrastające się do Płaskowyżu Franga. Park jest jednym z powodów, dla których resort nigdy nie będzie nadmiernie rozwinięty jak jego bliźniak na południu, Słoneczny Brzeg.

Dla tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek, przygotowano 10 kortów tenisowych, kręgielnie, paintball, boiska do siatkówki i kosza oraz obszary mini-golfa. Na plaży znajduje się szeroki wybór sportów, w tym narty wodne, parasailing i nurkowanie. Miłośnicy zabytków i kultury będą zmuszeni do zorganizowania sobie wycieczek do nieco dalej położonych tego typu atrakcji lub skorzystania z oferty lokalnych biur podróży organizujących tego typu wyjazdy.