Położenie i klimat Kraniewa

Kraniewo leży w odległości 20km od Warny i około 2km od Albeny, w gminie Balczik. Położone w zacisznej zatoce u wybrzeża Morza Czarnego jest zlokalizowane pomiędzy dwoma znanymi i obleganymi latem kurortami, Złotymi Piaskami i Albeną. Można się tutaj dostać każdym autobusem jadącym z Warny do Bałcziku. Istnieją także bardzo dobre połączenia autobusowe z Albeną, Złotymi Piaskami, Kawarną. Przez Kraniewo przepływa rzeka o tej samej nazwie. Niewątpliwą atrakcją miasteczka są tutejsze lecznicze źródła.

Klimat Kraniewa należy do śródziemnomorskiego z niewielkim wpływem klimatu kontynentalnego. Średnia roczna temperatura to 12 stopni Celsjusza, a roczna suma opadów to ok. 460 mm. Lata są słoneczne i gorące, a okres jesienny jest ciepły i wilgotny.

kraniewo

Południowa część wybrzeża to wysoki i malowniczy brzeg porośnięty ogrodami i winnicami. Na północy, w dolinie rzeki Batova, w miejscu występowania skał wapiennych, rośnie gęsty las, prowadzone są uprawy winorośli, owoców i warzyw.

W pobliżu można zwiedzić ruiny starych twierdz - Kranea i Gerania oraz rezerwat przyrody "Baltata".

Okolica

  • Złote Piaski
  • Albena
  • Warna

  • Polecamy

    Półwysep Bałkański to świetny pomysł na tegoroczne wakacje. Zapoznaj się z ofertą Chorwacja noclegi i zaplanuj wspaniały wypoczynek na gorących plażach Chorwacji.

    Zapraszamy również do skorzystania z oferty Słoneczny Brzeg apartamenty - wczasy w Bułgarii w bogato urządzonych kurortach turystycznych.

    Zdobądź więcej informacji o możliwości spędzenia urlopu w Bułgarii. Sprawdź serwis wakacjebg.pl i dowiedz się m.in. jak dojechać do Bułgarii oraz gdzie najlepiej zarezerwować nocleg. Zapraszamy serdecznie!