Kraniewo - atrakcje i plaża

Największą atrakcją Kraniewa jest morze i plaża. Czysta, ciepła woda i drobny, złocisty piasek przyciągają tłumy turystów. Oprócz możliwości wylegiwania się nad morzem w Kraniewie można także zwiedzić pozostałości po rzymskiej fortecy, która należała do systemu obronnego przebiegającego od przylądka Kaliakra do przylądka Emona, ruiny starych twierdz – Kranea i Gerania. W okolicy znajduje się także leśny rezerwat przyrody Bałtata z unikalnym mikroklimatem. Osobliwą ciekawostką jest także mały obszar na granicy Kraniewa i Albeny, będący plażą nudystów. Z centrum miasteczka odchodzą autobusy do Warny, Złotych Piasków i Balcziku.

plaza kraniewo

W oddalonych o kilka kilometrów Złotych Piaskach można spędzić wspaniałe chwile w Parku Wodnym "Aquapolis", a wieczory można spędzić w licznie występujących tu klubach nocnych i dyskotekach.

Natomiast w okolicach Balcziku - pięknym miasteczku, z cudownym ogrodem botanicznym i pałacykiem rumuńskiej królowej Marii, znajdują się dwa profesjonalne pola golfowe.

Warto także wybrać się do Warny, miasta oferującego bogactwo zabytków, między innymi pozostałości budowli rzymskich, czy fortyfikacje bizantyjskie, atrakcją miasta jest również delfinarium.

Okolica

  • Złote Piaski
  • Albena
  • Warna

  • Polecamy

    Wakacje w Bułgarii - oferta wczasów na Półwyspie Bałkańskim. Niskie ceny i mnóstwo atrakcji dla turystów.

    Noclegi w Portugalii tylko teraz w najniższych cenach. Zapraszamy do rezerwacji za pośrednictwem naszej strony www.

    Drzwi wejściowe Wrocław - salon z drzwiami różnych producentów. Sporta oferta drzwi i fachowe doradztwo.