Albena

Albena jest prawdopodobnie jednym z bardziej prestiżowych kurortów na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego. Położony w środku dużego parku narodowego, ośrodek jest faworyzowany przez zamożnych i sławnych turystów z Rosji i Bułgarii. Połączenie ogromnych obszarów gruntów leśnych, parki z pięknymi rabatami kwiatów i doskonała plaża, czynią z Albeny jeden z piękniejszych i wygodniejszych ośrodków turystycznych w kraju. Termalne i mineralne wody są dodatkowym atutem Albeny czyniąc z niej komfortowe spa. Apartamenty w Bułgarii na wynajem są w przypadku Albeny bardzo popularne i niedrogie.

Albena

Park Narodowy Batovo obejmuje duże obszary lasów, które rozciągają się w dół do plaży w Albenie. Sceneria jest absolutnie wspaniała, z porośniętych lasami sosnowymi i wspaniałymi widokami na morze. W kierunku obszarów leśnych, w odległości 22km od Albeny, na wzgórzu nad malowniczą doliną rzeki Batova, istnieje niesamowite centrum etnograficzne znane jako Chiflika Chukurovo. Miejsce jest wyjątkowe ze względu na swoje krystalicznie czyste powietrze i wspaniałą przyrodę. Dzięki unikalnej architekturze i wystawie autentycznych obiektów związanych z bułgarską kulturą i sposobu życia człowieka wsi, Chiflika zabiera nas z powrotem do atmosfery bułgarskiej wsi z początku XIX - XX w.

W Albenie można wyczuć magię wielkiej jedności między człowiekiem a naturą, pięknem tradycji i bułgarskim dziedzictwem folkloru. Możesz odczuć prawdziwą gościnność, spróbować zimnej rakii, pysznych dań kuchni bułgarskiej i musującego wina. Nie dziwi zatem fakt, że bardzo popularne są wśród zagranicznych inwestorów nieruchomości na sprzedaż w Albenie (zainteresowanych odsyłamy do polskojęzycznego serwisu abierto.pl). Jest to jedno z niewielu miejsc w Bułgarii, gdzie można spać w górach i opalać się na plaży, która jest w odległości zaledwie 20 minut.

Centrum na pewno jest warte odwiedzenia. Oprócz wielu ciekawych eksponatów znajduje się tu wysoki taras z absolutnie wspaniałymi widokami.